Po tem, ko smo se prejšnji teden veselili ponovnega odprtja vrtca, smo danes prejeli slabo novico:

Vlada RS je danes, v četrtek, 28. 1. 2021 sprejela spremenjen Odlok o začasni prepovedi zbiranja ljudi v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja, na podlagi katerega bodo vrtci v t.i. »črnih« regijah od 1. 2. 2021 delovali v zmanjšanem obsegu, ki zagotavlja nujno varstvo za otroke, katerih sta oba starša (ali eden od staršev, ki je samohranilec), zaposlena v sektorjih kritične infrastrukture (sektor energetike, sektor prometa, sektor prehrane, sektor preskrbe s pitno vodo, sektor zdravstva, sektor financ, sektor varovanja okolja ter sektor informacijsko-komunikacijskih omrežij in sistemov; Uradni list RS, št. 75/17), v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja, zavodih s področja socialne varnosti, v Slovenski vojski in Policiji.

Varstvo bo organizirano v enotah Školjka in Livade. Starši, ki nujno potrebujejo varstvo, morajo prinesti potrdilo delodajalca.

(Skupno 386 obiskov, današnjih obiskov 1)